TRENING PERSONALNY – fakty i mity

Dla wielu osób korzystanie z usług trenera personalnego wciąż jest pewnego rodzaju misterium. „Dlaczego właściwie ktoś by miał stać mi nad głową w czasie treningu?”, „Nie mogę spotkać się z trenerem tylko na początku tak ze dwa razy a później działać samemu?”, „Jak mam wybrać trenera, który rzeczywiście coś potrafi?” – z tymi i wieloma innymi pytaniami spotkaliśmy się niejednokrotnie, dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z kilkoma faktami i mitami odnośnie treningu personalnego.

TAKIE SĄ FAKTY

 1. Trener personalny to osoba, która musi posiadać liczne certyfikaty w swoim fachu.
  Rozbudowana masa mięśniowa nie uprawnia nikogo do wykonywania zawodu trenera. Zadania w naszej pracy są znacznie bardziej skomplikowane niż samo sprawianie, że podopieczny straci na wadze lub zbuduje satysfakcjonujące go mięśnie. Dobry trener personalny to taki, który w pierwszej kolejności dba o aspekty zdrowotne oraz mobilność podopiecznego, a dopiero później opracuje plan utraty wagi / przybrania na wadze.
 2. Samo chodzenie na siłownię z trenerem nie sprawi, że osiągniesz swoje cele. Zmiana wyglądu i poprawa samopoczucia nie przychodzą bez poświęceń. Godzinny trening z trenerem trzy razy w tygodniu będzie pomocny, jednak praca nad zmianą nawyków trwa 24 godziny na dobę.
  Dieta + sen + trening = osiągnięty cel, sam trening to tylko część sukcesu.
 3. Trener jest od tego, żeby Cię pilnować.
  I właśnie z tego powodu nie warto decydować się na dwa treningi na początku swojej drogi, a później trenować samemu. Zakładając, że wybierzesz trenera z solidną wiedzą, praktycznie przy każdym ćwiczeniu będziesz słyszeć co masz poprawić w swoim ustawieniu, które mięśnie spiąć, a które rozluźnić. Wiadomo, że kiedy trenujemy sami mamy większą tolerancję na niedociągnięcia, które popełniamy, a często ich w ogóle nie widzimy.

A TERAZ ZERKNIJMY NA MITY…

 1. Trener personalny to tępy osiłek.
  Chyba najbardziej powszechny mit! Choć zdążają się przypadki, w których mit znajduje swoje potwierdzenie 😉, znacznie częściej można spotkać trenera z ogromną wiedzą i wieloma ukończonymi szkoleniami, nie tylko w zakresie samego treningu, ale również dietetyki.
 2. Ci trenerzy tylko nad Tobą stoją i liczą powtórzenia…
  Jeśli taka sytuacja ma miejsce, to najlepszy sygnał, że niezbyt dobrze wybraliśmy swojego trenera. Jak już ustaliliśmy powyżej, praktycznie przy każdym ćwiczeniu trener powinien Cię czujnie obserwować i mówić, co masz poprawiać w danym ruchu. A jeśli nawet nie liczy powtórzeń i nieszczególnie się Tobą interesuje, to nie oglądaj się za siebie i uciekaj jak najdalej!
 3. Łatwo im mówić co mam robić, żeby dobrze wyglądać, jak to wszyscy są sterydziarze!
  Spójrzmy prawdzie w oczy – tacy też się zdarzają. Jednak tak samo jak w przypadku niekompetentnych trenerów, zwolenników nielegalnych suplementów jest mniej niż ciężko pracujących osób. Często trener, którego widzimy na siłowni ma za sobą lata dźwigania ciężarów i wysiłku włożonego w wygląd swojej sylwetki.

  Mamy nadzieję, że świat treningu personalnego jest teraz dla Was troszkę bardziej zrozumiały i przystępny. 😊
  Życzymy Wam udanego dnia i dobrego treningu, jeśli jeszcze jest przed Wami! 😉

  Poznaj naszych trenerów! Wszystkie informacje znajdziesz w zakładce KADRA TRENERSKA.
%d blogerów lubi to: